Norwegian

Nowe trasy linii Norwegian z Gdańska, Poznania, Szczecina i Wrocławia!

Po otwarciu przez linie Ryanair nowych kierunków z Gdańska do Skandynawii, również Norwegian planuje uruchomić nowe połączenia ze stolicy Pomorza. Jednak zyska nie tylko lotnisko imienia Lecha Wałęsy, ale i porty w Poznaniu, Szczecinie i we Wrocławiu. Łącznie w sezonie letnim 2020 norweska linia uruchomi z Polski aż osiem nowych tras!

Norweska linia Norwegian, od sezonu letniego 2020 uruchamia z Polski osiem nowych tras, co ogłosili dzisiaj (11.11.). Bilety na stronie przewoźnika są już dostępne.

Najwięcej zyska port lotniczy w Gdańsku, gdzie Norwegian zaplanował otwarcie aż czterech nowych kierunków. Nowych oczywiście w siatce linii, nie są to jednak dla pomorskiego portu nowe miasta. Linia będzie bowiem latać do Kopenhagi, Sztokholmu-Arlanda, Goteborga i Trondheim, a więc konkurować będzie bezpośrednio z SASem, Wizzairem i Ryanairem. Skandynawski przewoźnik lata już z Gdańska do Sztokholmu i Kopenhagi, irlandzki low-cost od obecnego sezonu zimowego uruchomił loty do Goteborga i Kopenhagi, a Wizzair od dawna operuje na trasach do Goteborga i Trondheim. Walka cenowa w gdańskim porcie jest więc coraz wyraźniejsza i nie ogranicza się już do Wizzaira i Ryanaira. Co więcej, z sezonem letnim Norwegian reaktywować ma połączenia do Helsinek, oraz kontynuować działające już trasy do Oslo-Gardermoen i nowo otwartą do Bergen.

Nie tylko Gdańsk

Norwegian zwiększa swoją obecność również w innych, polskich portach lotniczych. Dwie nowe trasy zyska Poznań, skąd linia operować będzie do Oslo Gardermoen i Kopenhagi. Zyskają również Wrocław i Szczecin. Z Dolnego Śląska polecimy do Oslo-Gardermoen na reaktywowanej po ponad dekadzie trasie. Ze Szczecina z kolei Norwegian będzie konkurował z SASem w lotach do Kopenhagi.

Ogółem Norwegian oferował będzie z Gdańska latem 2020 aż siedem kierunków – Oslo-Gardermoen, Bergen, Trondheim, Sztokholm-Arlanda, Goteborg, Kopenhaga i Helsinki. Wszystkie nowe destynacje będą obsługiwane w czwartki i niedziele. Wyjątkiem będzie Sztokholm, gdzie Norwegian operował będzie operował także w poniedziałki i piątki. Do Oslo polecimy codziennie, a w poniedziałki i piątki dwa razy dziennie. Loty do Bergen w lato wykonywane będą w poniedziałki i piątki, a do Helsinek w czwartki i niedziele, a w szczycie sezonu w poniedziałki i piątki. Inauguracja nowych lotów nastąpi w większości w pierwszym tygodniu kwietnia, jednak rejsy z Gdańska do Kopenhagi ruszą dopiero 16. kwietnia.

Nowe trasy z Poznania ruszą również w pierwszych dniach kwietnia, podobnie jak ze Szczecina i z Wrocławia. Ze stolicy Wielkopolski do Oslo-Gardermoen będzie można polecieć w środy, a do Kopenhagi we wtorki i w soboty. Lotnisko w Goleniowe obsługiwane będzie ze stolicy Danii w poniedziałki i czwartki. Z kolei z dolnośląskiego portu do głównego lotniska Norwegii dostaniemy się w poniedziałki i piątki. Bilety są już w sprzedaży na stronie przewoźnika.

Przedstawione na blogu treści są prywatnymi opiniami i nie są oficjalnym stanowiskiem firmy Welcome Airport Service.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *