zimowy rozkład lotów 2019/20

Już w niedzielę wchodzi zimowy rozkład lotów – nowości z Gdańska!

Wraz ze zmianą czasu na zimowy, w ostatnią niedzielę października wchodzi zimowy rozkład lotów. Poza zmianą godzin i częstotliwości lotów na niektórych trasach, letnie loty zostają zawieszone, a w ich miejsce uruchomione zimowe trasy. Pojawiają się również nowości, których i w Gdańsku nie zabraknie!

Aż dziewięć nowych tras do ośmiu miast pojawi się w zimowym rozkładzie lotów z Gdańska. Tradycyjnie większość nowych połączeń otworzą linie Wizzair i Ryanair. Wkracza również nowy przewoźnik kosztem Easy Jeta i zamkniętego połączenia do Berlina.

Odchodzi Easyjet, wkracza Eurowings

Zimowy rozkład lotów zacznie obowiązywać w niedzielę. Znika wraz z nim niemal całość lotów czarterowych, oraz kilka tras, w tym Berlin-Tegel linii EasyJet. Zawieszone zostają także loty do Aten, Pizy (Ryanair), Wiednia, Barcelony (Wizzair), Rygi (Air Baltic), Zurichu (Swiss) i Tel Awiwu (LOT). W ich miejsce zostaje otwartych aż dziewięć nowych połączeń. Jako pierwsze nowe, zimowe loty zaczynają linie Ryanair, inaugurując już 27. października rejsy do Kopenhagi, Goteborga i Hamburga. Dzień później odleci pierwszy samolot Wizzaira z Gdańska do Molde, a we wtorek, 29. października, Ryanair zainauguruje połączenia do Odessy.

W pierwszą niedzielę obowiązywania zimowego rozkładu lotów pojawi się także nowy przewoźnik. Niemieckie linie Eurowings należące do grupy Lufthansa uruchomią rejsy do Dusseldorfu. Tego samego dnia Norwegian zainauguruje loty do Bergen, gdzie będzie konkurował z Wizzairem. W listopadzie i grudniu dojdą kolejne dwie trasy od Wizzaira – od 4. listopada polecimy do Odessy, a od 19. grudnia do Edynburga.

Zdublowane trasy – zapowiedź wojny cenowej?

Po zimowym rozkładzie lotów widać coraz silniejszą walkę Wizzaira i Ryanaira o gdańskie lotnisko. W nowym rozkładzie linie konkurują ze sobą na trasach do Odessy, Edynburga, Goteborga, Hamburga. Również loty do Oslo-Torp, Sztokholmu-Skavsta, Kijowa i Mediolanu-Bergamo są dublowane przez obie linie. Może to zapowiadać szybką ekspansję, bądź walkę cenową między tymi przewoźnikami w najbliższym czasie. W obu przypadkach pasażerowie z Pomorza zyskają.

Zimowy rozkład lotów opiewa o następujące destynacje:

Londyn-Luton, Londyn-Gatwick, Liverpool, Doncaster–Sheffield, Edynburg, Billund, Turku, Paryż-Beauvais, Kutaisi, Eindhoven, Rejkiawik-Keflavik, Brema, Dortmund, Kolonia-Bonn, Hamburg, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Tromso, Bodo, Trondheim, Alesund, Bergen, Haugesund, Stavanger, Kristiansand, Molde, Aberdeen, Sztokholm–Skavsta, Goteborg, Malmo, Kijów, Charków, Lwów, Odessa, Mediolan-Bergamo (Wizz Air);
Londyn-Stansted, Manchester, Newcastle, Birmingham, Bristol, Leeds-Bradford, Aarhus, Alicante, Dublin, Belfast, Cork, Malta, Oslo-Torp, Kraków, Wrocław, Edynburg, Sztokholm–Skavsta, Vaxjo, Kijów, Odessa, Mediolan-Bergamo, Kopenhaga, Goteborg, Hamburg (Ryanair);
Kopenhaga, Oslo-Gardermoen, Sztokholm-Arlanda (SAS);
Frankfurt, Monachium (Lufthansa);
Amsterdam (KLM); Warszawa, Kraków (LOT);
Helsinki (Finnair);
Dusseldorf (Eurowings),
Helsinki, Oslo-Gardermoen, Bergen (Norwegian)

W sezonie letnim 2020 większość zamkniętych na zimę destynacji powinna powrócić. Dojdą też połączenia czarterowe, oraz przynajmniej trzy nowe trasy – do Zaporoża i Bari (Wizzaor), oraz Kalamaty (Ryanair).

Przedstawione na blogu treści są prywatnymi opiniami i nie są oficjalnym stanowiskiem firmy Welcome Airport Service.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *